Wojciech Iwaniuk, InnerValue: Czas na głośne mówienie o polskiej ekspansji biznesowej

 – W Warszawie na GPW zakończyła się konferencja International Investor Day, która ma na celu zaprezentowanie sukcesów polskich firm notowanych na GPW na rynkach międzynarodowych. Tych sukcesów jest coraz więcej. Obiorcami konferencji są też inwestorzy, dziennikarze i wszyscy ci którzy interesują się gospodarką – mówi Wojciech Iwaniuk prezes InnerValue organizatora konferencji w rozmowie z ISBnews.TV.

Ostatnia dekada to wyraźna transformacja polskiego biznesu.

– Jeszcze dziesięć lat temu szukaliśmy na przykład „polskiego Skype”, szukaliśmy technologicznych perełek. Dzisiaj możemy powiedzieć, że wiele nam się udało. Mamy sukcesy w dziedzinie gaimingu, spółek biotechnologicznych i jest wiele firm, które specjalizują się w dostarczaniu profesjonalnych usług biznesowych – dodaje Wojciech Iwaniuk.

Przez wiele lat poruszanie się polskich spółek na rynkach zagranicznych było skrajnie trudne.

– Przysłowiowy mur udało się dziś przebić. Polskim firmom jest dziś zdecydowanie łatwiej operować na zagranicznych rynkach. Zagraniczny biznes przekonał się do Polski – mówi prezes InnerValue.

Polska jest największą gospodarką w regionie i skupia wielu specjalistów z różnych dziedzin.

– Jest czas by głośniej mówić o polskiej ekspansji zagranicznej i wytyczać sobie bardziej ambitne cele – dodaje Iwaniuk.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud