Szewczak, PKN Orlen: spowolnienie w gospodarce nie wpłynie na harmonogram inwestycji

Spowolnienie w gospodarce i pandemia COVID-19 nie będą miały wpływu na harmonogram planowanych inwestycji w PKN Orlen. Spółka jest w trakcie budowy koncernu multienergetycznego, który ma być lekarstwem na słabnącą koniunkturę w gospodarce – uważa Jan Szewczak, wiceprezes ds. finansowych PKN Orlen.

– Pomimo spowolnienia w gospodarce chcemy dotrzymać terminów planowanych inwestycji. Skrupulatnie analizujemy co najbardziej się opłaca i co jest niezbędne w pierwsze kolejności – powiedział Szewczak w rozmowie z Katarzyną Walterską.

– Harmonogramy mogą się zmieniać. Na tym polega nowoczesne, elastyczne zarządzanie, ale jesteśmy bardzo zdeterminowani, aby budować koncern multienergetyczny, który dokonuje bardzo poważnej transformacji i restrukturyzacji całej koncepcji energetycznej. Widzimy jak świat się zmienia i jaka silna jest presja na odnawialne źródła energii – dodał.

Przypomniał, że prezes Daniel Obajtek już kilka tygodni temu zadeklarował, że do 2030 roku PKN Orlen będzie tworzył zieloną strukturę energetyczną, a inwestycje na ten cel to blisko 25 mld zł.

Wywiad z Janem Szewczakiem jest dostępny także na naszym kanale na SoundCloud.