Coraz więcej firm w Polsce chce wykorzystywać sztuczną inteligencję, żeby budować nowe aplikacje i systemy, które wcześniej były niemożliwe lub nieosiągalne. Wymagały dużego zastrzyku finansowego, żeby je budować lub kompetencji, które te firmy nie miały. Dzięki nowym funkcjonalnościom, które AWS wypucza, np. analiza zdjęć, analiza formularzy, analiza tekstu, mogą je wykorzystywać i wdrażać w swoich aplikacjach i systemach.

 

Różne firmy wykorzystują chmurę dla rożnych celów, jednym z takich celów jest analiza. Firmy często wrzucają do chmury swoje dane, które gromadziły w ciągu ostatnich miesięcy, lat. Często nie miały kompetencji albo zasobów żeby je przeanalizować.

 

Bardzo istotne jest przełamanie bariery, że chmura to jest bardzo wiele usług, funkcjonalności, które służą do tego żeby ułatwić rozwiązywanie problemów biznesowych. W samym AWS-ie jest ponad 150 rodzajów usług. To są klocki z których budujemy aplikacje.

 

Wszyscy mają dostęp do takich samych narzędzi, chmura bardzo często jest elementem prostszym do konsumpcji dla małych firm, bo nie mają tego bagażu, który spowalnia transformację biznesu. W chmurze w AWS są narzędzia, które służą do tego żeby małe firmy miały możliwość szybszego i lepszego rozwiązania w oparciu o chmurę, nawet bez kompetencji technicznej, powiedział w rozmowie z ISBnews Tomasz Stachlewski, Principal Solutions Architect, Amazon Web Services.