Shoper zadebiutował na GPW

Shoper S.A., właściciel platformy e-commerce do prowadzenia sklepu internetowego w modelu SaaS (Software as a Service), zadebiutował na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Kurs akcji na otwarciu wyniósł 54,1 zł, co oznacza wzrost o 15 proc. względem ceny maksymalnej w ofercie wynoszącej 47,00 zł. Po 15 minutach handlu kurs akcji jest o 17 proc. powyżej kursu odniesienia i wynosi 55 zł.

– Jesteśmy zadowoleni z zakończonego z sukcesem IPO i dołączenia do grona spółek
publicznych. Dane z rynku pokazują, że branża technologiczna, zwłaszcza e-commerce i SaaS, ma przed sobą bardzo dobre perspektywy, dlatego wierzymy, że inwestycja w akcje spółki Shoper będzie stanowić ciekawą propozycję dla inwestorów. Dziękuję wszystkim
akcjonariuszom za okazane nam zaufanie i zapewniam, że każdego z nich traktujemy jak
pełnoprawnego wspólnika, mając na względzie jego najlepszy interes – komentuje Marcin
Kuśmierz, prezes zarządu Shoper.

Wartość całej oferty Shoper wyniosła ok. 363 mln zł. Inwestorzy indywidualni złożyli łącznie
ok. 2,7 tys. zapisów na ok. 8,3 mln akcji, w wyniku czego średnia stopa redukcji wyniosła ok. 92,5 proc. Do 2026 r. spółka chce zwiększyć bazę użytkowników swojej platformy do 50 tys. sklepów internetowych oraz 7 tys. użytkowników aplikacji ErpBox, dzięki której sklepy na platformie Shoper mogą m.in. zostać zintegrowane z platformami handlowymi pozwalającymi na sprzedaż za granicą.

Działający w modelu SaaS Shoper planuje przy tym wzrost przychodów powiązanych ze skalą działalności użytkowników (pay-as-you-grow) z obecnych 50 proc do ok. 80 proc. oraz dalsze wzmocnienie modelu sprzedaży wielokanałowej (omnichannel) w ramach platformy Shoper poprzez rozszerzenie liczby możliwych integracji.
Polecamy nasze podcasty