Publiczna oferta akcji Live Motion Games. W planach debiut na NewConnect

Trwa publiczna oferta akcji Live Motion Games – producenta gier wideo na PC, którego wiodącym akcjonariuszem jest PlayWay o wartości 4,7 mln zł. Z emisji nowych akcji spółka chce pozyskać 4 mln zł. Środki od inwestorów zostaną przeznaczone na produkcję nowych gier z gatunku symulator, survival i city builder oraz marketing pre-produkcji nowych tytułów. O szczegółach dla ISBnews.TV mówi Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games SA.

Dodatkowo w ramach oferty sprzedawana jest część akcji istniejących. Zapisy trwają do 17 marca. Spółka planuje debiut na rynku NewConnect w pierwszej połowie tego roku

– Nasz model biznesowy zakłada tworzenie autorskich tytułów i ich globalną sprzedaż w modelu cyfrowym. Aktualnie koncentrujemy się na kilku autorskich projektach. Część z nich trafi na rynek jeszcze w tym roku. Pozyskane z publicznej emisji środki chcemy przeznaczyć przede wszystkim na produkcję i wydanie nowych gier oraz marketing pre-produkcji nowych tytułów – informuje Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games.

Live Motion Games, w ramach prywatnej subskrypcji akcji, pozyskało od inwestorów 1,2 mln zł. Środki zostały przeznaczone na produkcję autorskich gier, w tym m.in. Chernobyl Liquidators oraz Builders of China. Pierwszy tytuł to survival-symulator, osadzony w rzeczywistości katastrofy w Czarnobylu, gdzie gracz wciela się w rolę strażaka ratującego poszkodowanych. Do głównych zadań użytkownika należeć będzie powstrzymanie śmiercionośnego promieniowania oraz pomoc poszkodowanym. Tytułowi likwidatorzy to specjalny zespół cywilów i wojskowych, którzy zostali powołani do uporania się ze skutkami katastrofy nuklearnej w Czarnobylu.

Projekt obecnie jest w fazie zaawansowanych testów. Gra powstaje we współpracy z PlayWay, wiodącym akcjonariuszem Live Motion Games.

Polecamy serwis ISBtech 

Polecamy nasze podcasty