Prodromus planuje debiut na NewConnect poprzedzony emisją akcji

Prodromus, krakowski start-up, który od ponad dekady rozwija autorskie rozwiązania w konstrukcji robotów rehabilitacyjnych planuje debiut na rynku NewConnect poprzedzony emisją akcji o wartości blisko 4 mln zł – mówi Tomasz Chwiałkowski, dyr. ds. strategii i rozwoju w rozmowie z ISBtech.

Cena emisyjna akcji wynosi 9 zł, a oferta publiczna potrwa do 31 sierpnia. Środki z emisji spółka chce przeznaczyć m.in na rejestrację i wprowadzenie Prodrobota Magna do sprzedaży na terenie USA i Europy.

Spółka przyjmuje zapisy na akcje do 31 sierpnia 2021 r. poprzez wypełnienie formularza zapisu zamieszczonego na stronie internetowej. Ofertą publiczną objęte jest nie mniej niż 44.444 oraz nie więcej niż 444.444 akcji na okaziciela serii C o wartości nominalnej 0,10 zł i cenie emisyjnej 9,00 zł. Minimalny zapis to 50 akcji. Prodromus S.A. planuje pozyskać do 1 mln euro. Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na rejestrację Prodrobota i Prodrobota Magna na rynkach w USA i EOG oraz rozbudowę działu handlowego.

Polecamy serwis o nowych technologiach ISBtech 

– Oferta publiczna to dla nas naturalny krok w rozwoju spółki. Prognozy dotyczące wzrostu wartości i dynamiki rynku robotyki rehabilitacyjnej, zwłaszcza w segmencie egzoszkieletów mobilnych, nie pozostawiają wątpliwości – jest to rynek perspektywiczny, a nasza ambicją jest, by to właśnie Prodromus stał się jego światowym liderem – dodaje Tomasz Chwiałkowski.

Polecamy nasze podcasty