Peter Bata, Raytheon: jesteśmy zobowiązani do realizacji projektu pocisków SkayCeptor w Polsce

Firma Raytheon oferuje Polsce wersję pocisku SkayCeptor bez silnika startowego (boostera), aby spełnić jej wymogi dotyczące systemów obrony powietrznej krótkiego zasięgu „Narew” i średniego zasięgu „Wisła”. Wybór pocisku SkyCeptor w drugiej fazie programu „Wisla” oznacza nawet 60-procentowy udział polskiego przemysłu, a odsetek ten może jeszcze wzrosnąć, jeśli zostanie on wybrany dla programu „Narew”.

SkyCeptor skutecznie zwalcza pociski balistyczne i manewrujące krótkiego i średniego zasięgu, a także inne zaawansowane zagrożenia powietrzne. Raytheon oferuje również pocisk SkyCeptor z silnikiem startowym w drugiej fazie polskiego programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej „Wisła”.

Raytheon jest zobowiązany do tego, aby realizować projekt pocisków SkayCeptor w Polsce.  Współpracujemy z Polską Grupą Zbrojeniową, po to żeby stworzyć możliwe partnerstwo w tym zakresie i czekamy na podjęcie decyzji o rozpoczęciu fazy drugiej projektu.  Jesteśmy gotowi do realizacji programu, podobnie jesteśmy gotowi do wypełniania zobowiązań dotyczących fazy pierwszej, którą już realizujemy. Produkujemy w ramach fazy pierwszej wyrzutnie, sprzęt wsparcia zabezpieczającego, antenę swój-obcy do radaru. Zawarliśmy partnerstwo z polskim przemysłem – mówi Peter Bata, wiceprezes Raytheon Polska.

Foto/wideo: Borys Skrzyński