Obajtek, PKN Orlen: w walce z koronawirusem pomagają zasady społecznej odpowiedzialności biznesu

W walce z koronawirusem PKN Orlen zaoferował bardzo dużą pomoc – mówi Daniel Obajtek, prezes spółki. I dodaje, że Orlen realizuje zasady społecznej odpowiedzialność biznesu.

– Przykładem jest tanie tankowanie na stacjach Orlenu. Oczywiście to bardzo mocno pomaga gospodarce. To nie jest tylko zadanie społeczne, to jest też zadanie biznesowe – stwierdził prezes PKN Orlen podczas XIX Debaty Eksperckiej ISBnews „Polscy czempioni w okresie globalnego spowolnienia”.

Polecamy: XIX Debata Ekspercka ISBnews „Polscy czempioni w okresie globalnego spowolnienia”.

Wśród działań wspomagających w walce z koronawireusem wymienił bardzo dużą produkcję płynów dezynfekujących. – Produkujemy 5 mln litrów miesięcznie – przypomniał.

Poza tym spółka planuje przekazać ok. 100 mln zł w postaci darowizn, czyli sprzęt: respiratory, maski, kombinezony, rękawice, samochody. – Przekazujmy je do Agencji Rezerw Materiałowych i innych instytucji państwowych – wyjaśnił.

Polecamy: Obajtek: strategiczne programy akwizycyjne i inwestycje Orlenu będą kontynuowane

Orlen pomaga również domom opieki społecznej. – Objęliśmy nią 21 DPS-ów, którym przekazujemy płyny do dezynfekcji, maski i kombinezony. Orlen jest firmą, która jest z Polakami na dobre, i złe. Orlen jest firmą, która inwestuje w społeczeństwo – i to jest nasze zadanie w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Patrzymy w przyszłość. Każda rozsądna duża firma musi chronić swój rynek. Jest czas, kiedy zarabia się więcej, i jest czas, kiedy zarabia się mniej – podsumował.