Obajtek, PKN Orlen: jesteśmy stabilną firmą, odporną na kryzys

PKN Orlen jest silną, stabilną firmą. Orlen nie posiada tylko rafinerie, ale jest już spółką multienergetyczną. Posiadamy wiele spółek zależnych. Jesteśmy bardziej stabilni właśnie na kryzys, co nie znaczy, że w ogóle on nas nie dotknie spółki – podkreślił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen w rozmowie z ISBnews.TV

– Jednak jeżeli chodzi o stabilność Orlenu, bezpieczeństwo finansowe Orlenu posiadamy odpowiednie poduszki finansowe, niewielką dźwignię finansową […] Mamy możliwości inwestycyjne i uważam, że firma jest bezpieczna, firma działa nie tylko na rynku polskim, nasze przychody w 60 % pochodzą spoza rynku polskiego Jesteśmy na tyle dużą i stabilną firmą, że poradzimy sobie w tym czasie – zapewnił prezes PKN Orlen podczas XIX Debaty Eksperckiej ISBnews „Polscy czempioni w okresie globalnego spowolnienia”.

Polecamy: PKN Orlen, KGHM, Pekao SA: kryzys szansą dla polskich czempionów – debata ISBnews

Obajtek nie chciał komentować przygotowania polskich firm do kryzysu, choć oczywiście z uwagą przygląda się przyjętym przez nie strategiom działania. Jest jednak za wcześnie na jakiekolwiek konkluzje. – Nie chcę oceniać, bo tak naprawdę to czas pokaże, jak te przedsiębiorstwa są przygotowane. W ciągu miesiąca, czy półtora nie można robić takich ocen, nie można generalnie za bardzo też panikować – dodał Obajtek.

(ISBnews/ISBnews.TV)