Mierzwa, Jeronimo Martins: Nowa Biedronka w formacie 2.0

Jeronimo Martins Polska (JMP) uruchomi w czwartek, 23 maja br., 2905 sklep Biedronka, zlokalizowany w nowo otwieranej Galerii Młociny w Warszawie. Sieć tym samym stworzyła ok. 40 nowych miejsc pracy i podtrzymuje deklarację utrzymania ubiegłorocznego poziomu otwierania nowych sklepów.

– W nowym sklepie, zaprojektowanym w formacie 2.0, co oznacza zoptymalizowane, bardziej przystępne dla klientów ustawienie, znajdzie pracę ok. 40 osób – poinformował w rozmowie z ISBnews.TV starszy menadżer ds. komunikacji korporacyjnej Arkadiusz Mierzwa.

Według niego, uruchomienie sklepu w nowej lokalizacji i nowoczesnym formacie wpisuje się w strategię JMP i jest kolejnym krokiem w rozwoju sieci Biedronka.

– Zgodnie z zapowiedziami z konferencji podsumowującej rok 2018, chcemy utrzymać ubiegłoroczne tempo wzrostu sieci. Robimy wszystko, żeby odpowiadać na potrzeby naszych klientów, dlatego otwieramy sklepy w nowych miejscach na mapie handlowej kraju, do tego wzbogacając je nowymi formatami, takimi jak lada z wędlinami i mięsem, a także krajalnica do pieczywa – podsumował Mierzwa.

Biedronka to największa sieć detaliczna w Polsce. Na koniec 2018 r. liczyła 2 900 placówek.