Mazur, PSPA: ustawa o elektromobilności nie jest dostosowana do rynku

Mamy nadzieję, że po wyborach parlamentarnych elektromobilność będzie mogła nabrać drugiego życia. Potrzebujemy tego jako branża. Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych jest młodą ustawą, ale to bardzo dynamicznie zmieniający się rynek. Minęło półtora roku od jej wejścia w życie a już wymaga zmiany tak, aby była dopasowana do rzeczywistych potrzeb rynku i nowych możliwości technologicznych – mówi ISBnews.tv Maciej Mazur, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

– Ustawa powinna nie tylko wyznaczać kierunku, ale też kreować narzędzia. Trzeba sprawić, aby zaczął działać fundusz niskoemisyjnego transportu. Jeśli chcemy rozwijać elektromobilność w takim tempie jak w Europie Zachodniej, USA czy Chinach to musimy do deklaracji dołożyć narzędzia w postaci finansowego wsparcia do zakupu pojazdów elektrycznych i rozwoju infrastruktury – dodaje Maciej Mazur.

Foto/wideo: Borys Skrzyński

Rozwój szeroko rozumianej elektromobilności był tematem Kongresu Nowej Mobilności, który odbył się w Lublinie 9-10 września br. Agencja ISBnews była patronem medialnym wydarzenia.