Marka Zina podpisała kontrakt z piłkarzem reprezentacji Polski Kamilem Grosickim

Zina ma szacunkowo 10 proc. udziału w krajowym segmencie odzieży, sprzętu i akcesoriów piłkarskich, podała spółka. Liczy, że w ciągu najbliższych 5 lat podwoi przychody przy lepszej rentowności, czemu służyć współpraca z piłkarzem reprezentacji Polski Kamilem Grosickim. 

– Współpraca z Kamilem Grosickim będzie opierała się na trzech kluczowych filarach. W długofalowych planach mamy wprowadzenie do sprzedaży obuwia piłkarskiego – mówi ISBnews.tv Jakub Karpiński, dyrektor zarządzający Zina. 

– Poza Polską jesteśmy obecni na rynku czeskim i słowackim. Tam również koncentrujemy się na obsłudze klubów piłkarskich. Chcemy budować swój udział w rynku poprzez podpisywanie kontraktów z klubami z ekstraklasy z Polski, Czech i Słowacji i w najbliższych 5 latach zwiększyć liczbę obsługiwanych klubów o 100 proc. Obecnie obsługujemy 1434 kluby w tych trzech krajach.  – podkreślił.

Kolekcja sygnowana przez Kamila Grosickiego będzie dostępna w sklepie internetowym oraz 440 sklepach partnerskich. – Planujemy szersze wejście w rynek dlatego będziemy poszukiwać partnerów handlowych, którzy dysponują siecią sprzedaży – mówi.

– Chcemy osiągnąć dynamikę wzrostu na poziomie 10-15 proc. właśnie dzięki współpracy z Kamilem Grosickim – dodał.

Foto/wideo: Borys Skrzyński 

W Polsce produkowana jest przede wszystkim odzież meczowa i treningowa ZINA, natomiast pozostałe pozycje z oferty katalogowej (m.in. dresy, kurtki, piłki, akcesoria) importowane są z krajów Azji. Poza klubami, akademiami oraz szkółkami piłkarskimi, obsługuje również dziesiątki tysięcy klientów detalicznych. Aktualnie Zina jest na etapie gruntownych zmian organizacyjnych, co w istotny sposób ma przyczynić się do dynamicznych wzrostów i umacniania swojej pozycji w segmencie obsługi klubów piłkarskich.

Spółka przygotowała nową linię odzieży streetwear we współpracy z Kamilem Grosickim.

„Związaliśmy się trzyletnią umową z Kamilem Grosickim, piłkarzem reprezentacji Polski. […] Wchodząc w nowy segment rynku, jakim jest odzież typu streetwear/casual nasza marka otwiera się na klienta indywidualnego. Do tej pory nasza oferta była kierowana wyłącznie do klubów, akademii i szkółek piłkarskich. Wkrótce wchodzimy także w segment obuwia typu sneakers. Z nową linią produktów Zina stanie się bardziej widoczna i dostępna dla ludzi. Pojawimy się w wielu sklepach partnerskich i sieciach handlowych w całej Polsce” – stwierdził Karpiński.