Kiedy na GPW wystartuje platforma TeO, czyli giełda czasu reklamowego?

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie planuje w ciągu 12 miesięcy rozpocząć testy systemu TeO – wielomodułowej platformy aukcyjnej przeznaczonej do kompleksowej obsługi transakcji na rynku mediowym, czyli giełdy czasu reklamowego – poinformował ISBnews.TV Marek Dietl, prezes GPW. 

– Będą to testy komercyjne, reklamodawcy będą płacić za reklamy a w ciągu 24 miesięcy chcemy, aby produkt był w pełni gotowy. To proces bardzo złożony technologicznie – powiedział Dietl.

Prace nad budową systemu rozpoczęły się na początku października. GPW zawarła listy intencyjne z czterema podmiotami w tej sprawie. GPW zdecydował także o zawarciu z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) umowy na dofinansowanie wysokości 13,34 mln zł prac związanych z budową systemu TeO, którego budżet opiewa na łączną kwotę 33,35 mln zł.

Przedmiotem projektu jest opracowanie innowacyjnej Platformy TeO. Nowe rozwiązanie będzie przeznaczone do profilowania użytkowników odbiorników telewizyjnych oraz sprzedaży i wyświetlania targetowanych reklam w telewizji linearnej.

Polecamy nasze podcasty