Jakie są procedury dostaw produktów i usług dla amerykańskiej armii w Polsce?

Roland Farkas, prezes Poland-U.S.Operations mówi o szczegółach zawartych w przewodniku dla przedsiębiorców pt. „Zostań dostawcą wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce”, w którym opisana jest kolejność wypełnienia oraz składania dokumentów potrzebnych do zarejestrowania się jako dostawca rządu USA.

Polecamy: Dostawy dla amerykańskiej armii stacjonującej w Polsce. Każdy może się zgłosić? 

– Inwestycje Stanów Zjednoczonych w Polsce były, są i będą. W przyszłości będzie więcej możliwości dla polskich firm, które mogą wygrywać przetargi. Przewodnik pozwoli poznać specyfikę dostaw oraz amerykańskie przepisy dotyczące zamówień publicznych – powiedział Roland Farkas podczas konferencji prasowej.

– Chcemy wspierać i pomagać polskim przedsiębiorcom skutecznie uczestniczyć w amerykańskich przetargach w Polsce, a także w konsekwencji szerzej i globalnie. Ważne, aby się nie bać, zarejestrować i składać swoje oferty. Bazy amerykańskie, to szansa na dostawy towarów i usług w wielu dziedzinach. Od usług budowlanych, do dostaw żywności czy usług związanych z codzienną obsługą mieszkańców. To także budowa kontaktów na przyszłość i otwarcie możliwości na obsługę wojsk USA na innych obszarach. Jak na razie, polskie firmy raczej są podwykonawcami, a nie głównymi kontrahentami. Należy to zmienić. Szansę mają firmy każdej wielkości. Przewodnik ma siedem rozdziałów: Dlaczego warto startować w zamówieniach publicznych rządu USA?, Jakie jest prawo zamówień publicznych rządu USA?, Jakie podstawowe kroki trzeba wykonać, żeby zostać dostawcą armii USA? Gdzie szukać informacji o przetargach rządu USA?, Składanie oferty w amerykańskim systemie zamówień publicznych, Jakie dokumenty uzupełniające po ewentualnej wygranej mogą być potrzebne?, Wskazówki oraz rady dla przedsiębiorców. Wiemy, że polskie firmy są konkurencyjne i właściwe wsparcie pozwoli im w pełni wykorzystać szansę związaną z międzynarodowym rynkiem zamówień publicznych – podkreśla  Ronald Farkas.

Link do przewodnika dostępny jest na stronie:
https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/zamowienia-dla-armii-amerykanskiej-to-szansa-dla-polskich-firm