Harion, prezes P4: Play rozwija sieć mobilnocentryczną dzięki 5G Ready

Play ogłosił najwyższy w swojej historii kwartalny skorygowany zysk EBIDTA: 644 mln zł. – Tak dobry wynik spowodowany był głównie wzrostem przychodów, a zwłaszcza wzrostem przychodów z użytkowania. Nasze przychody wzrosły ogółem o 4,2%. Przychody z użytkowania wygenerowane przez naszych klientów wzrosły o 6,1%. Zwiększyliśmy bazę aktywnych klientów o 250 tys – mówi ISBnews.tv Jean Marc Harion, prezes P4

– Obserwujemy wiele pozytywnych trendów w naszych finansach, zarówno we wzroście wyników o 33% w ciągu sześciu miesięcy, ale także pod względem operacyjnym. W szybkim tempie rozwijamy zasięg 5G Ready. Obecnie ¼ naszych stacji bazowych została unowocześniona do standardu 5G Ready, który zapewnia naszym klientom niesamowite doświadczenia. Utrzymaliśmy naszą wiodącą pozycję w branży telefonii komórkowej w Polsce, zajmując pierwsze miejsce z liczbą 15 mln klientów. Mamy najlepszą rozpoznawalność marki. Dlatego też z przyjemnością ogłaszamy wyniki – dodał.

Foto/wideo: Borys Skrzyński

Podkreślił, że strategia Play koncentruje się wyraźnie na konwergencji mobilnocentrycznej. – Uważamy, że dzięki 5G Ready dzisiaj, a 5G jutro, będziemy w stanie w bardzo elastyczny sposób świadczyć wszystkie usługi, z których klienci chcą korzystać za pośrednictwem technologii mobilnej. Zasadniczo wierzymy, że tak dziś jak i jutro będziemy zdolni zapewnić wszędzie bardzo szybkie łącze szerokopasmowe zachowując całkowitą łatwość obsługi i instalacji. Aby zrealizować tę strategię, musimy zbudować dwa podstawowe filary. Pierwszym z nich jest oczywiście uczynienie firmy w 100% cyfrową. To właśnie robimy na dzięki bardzo udanej aplikacji Play24, z której korzysta już 4,2 miliona aktywnych klientów w Polsce. Oprócz tego oczywiście potrzebna jest nam najlepsza sieć w Polsce. Taką właśnie budujemy dziś dzięki naszej sieci uznanej za najszybszą sieć komórkową w Polsce nie tylko przez speedtest.pl, ale również międzynarodową organizację OOKLA – mówi prezes P4.

– W pierwszej połowie roku uruchomiliśmy dodatkowe 380 stacji bazowych. Obecnie jedna czwarta z naszych stacji jest unowocześniona do 5G Ready. [w testach] oferuje prędkości przesyłu danych w granicach 900 Mb/s, co jest już porównywalne z tym, co zapewni 5G. Tak więc na tym skupiamy się dzisiaj i na tym właśnie koncentrujemy większość naszych inwestycji, ponieważ wiemy, że jest to solidna podstawa dla 5G i przygotowania się na przyszłość – podkreślił.