Fuchs, Bank Pekao: Polski biznes powinien być na Ukrainie już dziś, a nie po wojnie

– Rola Polski w odbudowie Ukrainy będzie kluczowa, nie tylko ze względu na sąsiedztwo, ale również ze względu na relacje biznesowe. Doradca prezydenta Ukrainy powiedział, że najważniejsze jest, aby tam być i robić te biznesy dziś, a nie czekać, aż wojna się skończy – powiedział Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao SA, w rozmowie z ISBnews.TV, podczas Krynica Forum 2023. 

Według niego przedsiębiorcy potrzebują ze strony państwa i instytucji finansowych dużego wsparcia. Zadaniem banku jest ich wspomóc w działaniach na Ukrainie od różnych stron.

– Naszą rolą jest zabezpieczyć finansowo tych przedsiębiorców, którzy tam działają i pomóc tym nowym, również w uzyskaniu finansowania na nowe przedsięwzięcia. A jeśli się pojawi potrzeba będziemy naszych klientów edukować w obszarze inwestycji na ukraińskim rynku – dodał.

Wiceprezes wspomniał również o tym, że nie mają specjalnej oferty, a każde działanie jest prowadzone z dnia na dzień. Wynika to z faktu, że kwoty finansowania biznesów, budowy fabryk, czy linii technologicznych, mimo pewnych limitów, mogą być ogromne.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud