BGK nie wyklucza otwarcia przedstawicielstwa w Afryce

Bank Gospodarstwa Krajowego chce kontynuować ekspansję zagraniczną. W ubiegłym roku otwarto przedstawicielstwo w Brukseli, we Frankfurcie a niebawem w Londynie. 

W toku są przygotowania do otwarcie przedstawicielstwa w Waszyngtonie, na co musi wydać zgodę Rezerwa Federalna (FED). BGK jest pierwszą polską instytucją finansową, która chce otworzyć swoje przedstawicielstwo na terenie Stanów Zjednoczonych. Oznacza to, że procedura uzyskania takiej zgody będzie trwała około półtora roku.

Decydując się na tak ambitne plany, nie mieliśmy nawet aż takiej świadomości, że poruszymy Stany Zjednoczone, że nagle Polska tak mocno się rozwija, że nawet instytucja – polska instytucja finansowa – chce otwierać swoje przedstawicielstwa w Stanach Zjednoczonych. Myślę, że to też pozwoli USA lepiej poznać nasz kraj, właśnie od strony mocno rozwiniętej gospodarki, i zaawansowanemu rozwojowi instytucji finansowych, które wspomagają gospodarkę – mówi Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego w rozmowie z ISBnews.TV .

Do końca roku BGK chce otworzyć przedstawicielstwo w Singapurze.  Prezes BGK nie wyklucza otwarcia biura w Afryce, ale ekspansja zagraniczna rozłożona jest na trzy etapy: Europa, potem Stany Zjednoczone i Azja. – Dopiero potem przymierzymy się do Afryki – dodała.

Foto/wideo: Borys Skrzyński