11. debiut na GPW. Na otwarciu kurs dewelopera powierzchni biurowych spadł o 4,4%

Prawa do akcji (PDA) spółki Cavatina Holding zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Na otwarciu kurs PDA spadł wobec ceny odniesienia o 4,4% i wyniósł 23,9 zł. Cavatina Holding S.A. będzie 429. spółką notowaną na Głównym Rynku oraz 11. debiutem na tym rynku w 2021 roku.

Cavatina Holding, największy polski deweloper powierzchni biurowych działający w siedmiu miastach w Polsce. Wartość oferty wyniosła 187,5 mln zł. Pozyskane z emisji środki będą przeznaczone na dalszy rozwój działalności, zwłaszcza na zakup nieruchomości gruntowych we Wrocławiu i realizację inwestycji biurowych.

– Giełdową ścieżkę przecieraliśmy w styczniu tego roku wraz z debiutem obligacji Cavatina Holding na rynku Catalyst. Teraz przyszedł czas na debiut na Głównym Rynku #GPW. Dla Cavatina Holding to początek nowego etapu rozwoju grupy. Mając ugruntowaną pozycję na rynku spółek deweloperskich i unikatowy model biznesowy polegający na skupieniu najważniejszych kompetencji w ramach Grupy, stawiamy na dalszy dynamiczny wzrost. Ważnym impulsem dla niego będą środki pozyskane od inwestorów – mówi Rafał Malarz, prezes Cavatina Holding. 

– Mamy jasno określony cel. Chcemy osiągnąć portfolio o powierzchni 1 mln m2 w 2025 r. Ten debiut traktujemy jako potwierdzenie zaufania do naszego modelu biznesowego i operacyjnego. Tę szansę chcemy wykorzystać, będziemy pracować całym zespołem, by cel strategiczny zrealizować w pełni, by to przyniosło też wymierny cel dla naszych akcjonariuszy – powiedział Rafał Malarz podczas uroczystości debiutu giełdowego.

– Nasza obecność na GPW jest naturalnym krokiem i sposobem na dywersyfikację naszych źródeł finansowania – dodał wiceprezes Daniel Draga.

Polecamy nasze podcasty