Skarbiec TFI liczy na klientów korporacyjnych szukających alternatywy dla depozytów

Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych stawia na rozwój współpracy z klientami korporacyjnymi. Towarzystwo posiada produkty dedykowane klientom instytucjonalnym, dla których jednym z głównych cech przy wyborze produktu inwestycyjnego jest płynność, poinformował ISBnews.TV dyrektor zarządzający w Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Norbert Talarczyk.

Na rynku widzimy, że jest bardzo dużo nadwyżek finansowych, stopy procentowe są niskie i klienci instytucjonalni szukają alternatywnych rozwiązań dla depozytów bankowych – powiedział Talarczyk w rozmowie z ISBnews.TV.

Foto/wideo: Borys Skrzyński

Skarbiec TFI widzi ponadto duży potencjał w rozwoju usługi asset management. Zdaniem Talarczyka, rok 2019 pokazał, że jest bardzo duże zainteresowanie tego typu usługami.  – Na koniec września tego roku podwoiliśmy aktywa w tym kanale dystrybucji i cały czas widzimy potencjał na dalszy wzrost – wskazał dyrektor zarządzający.

Talarczyk zawrócił ponadto uwagę, że usługa asset management jest dedykowana zarówno klientom instytucjonalnym, jak i klientom indywidualnym.

Widzimy, że są podmioty, które mają ograniczenia statutowe, jak i ustawowe w zakresie możliwości inwestowania swoich nadwyżek finansowych w jednostki funduszy inwestycyjnych, stąd też odpowiedzią jest usługa asset management, gdzie możemy te nadwyżki inwestować w obligacje skarbowe czy komunalne – dodał.

Od końca 2017 r. Skarbiec TFI stawia bardzo mocno na rozwój współpracy z klientem instytucjonalnym. Jego zdaniem, jest duże zainteresowanie klientów lokowaniem nadwyżek finansowych za granicą.