Program, który „zrestartuje gospodarkę”

Przekazanie ponad 3 mld zł na Fundusz Dróg Samorządowych w tym roku zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas telekonferencji z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. 

– Fundusz Dróg Samorządowych to ponad 3 mld zł i to nie jest nasze ostatnie słowo” – powiedział Morawiecki. Według niego, program ten pomoże „zrestartować gospodarkę”.

– Na budowach mamy pewien typ pracy, który powoduje, że nie ma z tego sektora znaczącej liczby zakażonych koronawirusem – podkreślił premier.

Program obejmuje budowę, przebudowę lub remont łącznie ok. 3 467 km dróg, w tym ok. 1 708 km dróg powiatowych i ok. 1 759 km dróg gminnych, podała Kancelaria Premiera.

Jak uzupełniło w komunikacie Ministerstwo Infrastruktury, na dofinansowanie zadań gminnych trafi 1 474,3 mln zł, na zadania powiatowe przeznaczonych zostało 1 269,6 mln zł, wartość dofinansowania zadań na drogach obronnych to 500 mln zł.

Morawiecki wskazał podczas telekonferencji, że Program Dróg Samorządowych ma „przekazać impuls rozwojowy dla samorządów, dla małych i średnich polskich firm”, jest programem aktywizacji gospodarczej, który pozwoli na tworzenie nowych miejsc pracy.

(ISBnews/ISBnews.TV)