Fuchs, Pekao SA: Rynek potrzebuje czasu po okresie marazmu, ale idziemy w dobrą stronę

– XXII Kongres IDM było bardzo ciekawym i oczekiwanym przez rynek wydarzeniem, wcześniej ograniczonym ze względu na pandemię. Za nami kilka fantastycznych paneli z uczestnikami, którzy opowiadali o tym jaka nas czeka przyszłość, jakich możemy się spodziewać scenariuszy jeżeli chodzi o rynek kapitałowy – powiedział wiceprezes Banku Pekao SA, Jarosław Fuchs, w rozmowie z ISBnews.TV podczas Konferencji IDM w Bukowinie Tatrzańskiej. 

Wiceprezes wskazał na wiele niewiadomych, ponieważ dzisiejsza sytuacja jeżeli chodzi o np. stopy procentowe powoduje, że rynek ma się czego obawiać. Okres, który jest przed nami będzie niezmiernie trudny i wymaga bardzo wielu wyrzeczeń, ale są powody do lekkiego optymizmu.

– Jestem przekonany, że rynek idzie w dobrym kierunku, ale nie będzie trwało to miesiąc-dwa, ale raczej może potrwać kilka lat. Jestem pełen optymizmu także dlatego, bo są możliwości i chęci zmian zarówno jeśli chodzi o regulatora, jak i biura maklerskie banki czy inne instytucje funkcjonujące na tym rynku – dodał.

Według niego potrzebny jest czasu po okresie marazmu. Potrzeba impulsu, a takim mogą być właśnie stopy procentowe.

– My, jako uczestnicy rynku musimy podjąć pewne kroki i działania tak, aby ten rynek miał dobry czas przed sobą. W wielu procesach jak transformacja energetyczna czy rozbudowa kraju kapitał jest niezbędny i myślę że też dlatego możemy być spokojni o przyszłość – podsumował Fuchs.

ISBnews jest partnerem XXII Konferencji Izby Domów Maklerskich, która odbędzie się w dn. 15-18 maja 2022 r. w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w formule on-line.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud