Eksperci uważają, że Polska ma najlepszych specjalistów nowych technologii na świecie

– Do 2035 roku kraje w Europie zadeklarowały zaprzestania produkcji aut spalinowych. Wchodzimy w nową erę motoryzacji, mając najlepszych inżynierów na świecie – powiedział Tomasz Szpikowski, prezes zarządu Bergman Engineering, w rozmowie z ISBnews.TV podczas Kongresu Nowej Mobilności 2023.

Według ekspertów konieczne jest tworzenie dodatkowych kierunków z nowych technologii na uniwersytetach i politechnikach. Bez względu na płeć należy zauważać ambitnych, otwartych na edukację oraz wykształconych ludzi, którzy mają rozwinięte umiejętności miękkie.

– Otworzyliśmy centra badawczo-rozwojowe we Wrocławiu i Opolu. Wchodząc na polski rynek, postawiliśmy na wyedukowanych specjalistów – podkreśliła Sylwia Koj, menedżer IAV w Polsce.

– Pomimo wielu barier związanych z nowymi technologiami, stawiamy kroki ku nowej rzeczywistości. Jesteśmy drugim na świecie producentem baterii do aut elektrycznych, rozszerzamy infrastrukturę stacji ładowania, szukamy rozwiązań na pokonywanie przeciwności, dlatego myślę, że niedługo na polskich drogach pojawi się więcej elektryków – podsumował prezes.