DRAGO entertainment planuje debiut na NewConnect i premiery nowych gier na PC

Krakowskie studio DRAGO entertainment w IV kwartale br. będzie gotowe do debiutu na rynku NewConnect. Jednocześnie pracuje nad średniobudżetową grą o survivalowej tematyce – Red Frost. Aktualnie spółka buduje mocną wishlistę swoich autorskich gier. Wśród nich są m.in. symulatory tj.: Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, Airport Contraband, Detective Simulator, Winter Survival Simulator

– Debiut na NewConnect będzie kolejnym krokiem w rozwoju naszej strategii. W planie mamy produkcję czterech gier i środki z emisji pozwolą nam zrealizować te projekty – Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment w rozmowie z ISBnews.TV.

– Najnowsza gra – Winter Survival Simulator – powstaje przy współpracy z Markiem Kamińskim – pierwszym zdobywcą obu biegunów Ziemi. Chcieliśmy współpracować z kimś, kto może przekazać wiedzę i wartości tak, aby gra miała charakter edukacyjny – wyjaśniła Joanna Tynor. Premiery gry możemy spodziewać się w I kwartale 2021 roku.

Na platformie Steam dostępna jest karta gry oraz pierwszy teaser zapowiadający produkcję, która jest inspirowana wyprawami Marka Kamińskiego – pierwszego zdobywcy obu biegunów Ziemi. Znany podróżnik pełni rolę konsultanta na etapie tworzenia projektu. Premiera symulatora przetrwania w górach Mount Washington w USA, planowana jest na pierwszą połowę 2021 roku. Wcześniej studio udostępni darmowe demo gry.

Więcej informacji w serwisie ISBtech 

DRAGO entertainment SA, powstało w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Koszty produkcji, zwróciły się w pierwszej dobie po premierze gry.

Polecamy nasz kanał na SoundCloud