15 mln zł na projekty w konkursie e-Pionier

15 mln zł na rozwiązania problemów społecznych i gospodarczych. Ruszyła III edycja konkursu e-Pionier, pierwszy raz z GovTech Polska. O szczegółach mówi Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech w rozmowie z ISBnews.TV.

Poszukiwane są akceleratory, które następnie pracować będą z zespołami uzdolnionych programistów nad rozwiązaniem ważnych problemów społecznych, zgłaszanych przez instytucje publiczne.

GovTech Polska wspiera III edycję konkursu e-Pionier, realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Funduszy Europejskich – Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Budżet tej edycji e-Pioniera to 15 mln zł.

Nabór wniosków w konkursie rozpocznie się od 25 września 2020 r. do 2 października 2020 r. ma na celu wsparcie w wytworzeniu produktu o minimalnej gotowości technologicznej(MVP) we współpracy i na rzecz instytucji publicznej, a następnie daje szanse jego komercjalizacji i dalszego rozwoju. Właśnie z powodu możliwości dalszej komercjalizacji, wymagany jest wkład własny akceleratora, który nie może być mniejszy niż 20% wysokości wydatków kwalifikowanych. Po wstępnym sprawdzeniu pomysłu na rozwiązanie problemu, akcelerator wraz z przedstawicielem zespołu innowatorów zgłasza się do Komitetu Inwestycyjnego, złożonego z przedstawicieli instytucji, która zgłosiła problem, ekspertów zewnętrznych oraz przedstawicieli NCBR. Komitet podejmie decyzję w kwestii dopuszczenia projektów do realizacji i przyznania dofinansowania.

Polecamy nasz kanał na SoundCloud