Transition Technologies rośnie i musi mieć strategię, uwzględniającą ścieżkę rozwoju m.in. poprzez debiut giełdowy. Kwestią przyszłej decyzji pozostaje, czy będzie to giełda warszawska, czy parkiet zagraniczny, np. CTO w Londynie. Sektor informatyczny na giełdach wydaje się jednak bardziej dynamiczny za granicą. Na GPW IT ma słabszy okres, mówi w rozmowie z ISBnews.tv prezes Transition Technologies Konrad Świrski.

W jego ocenie, doświadczenie firm IT „starej fali”, czy niektórych firm notowanych na mniejszych segmentach giełdy, nie jest zbyt korzystne. Zdecydowanie lepsze wyceny są za granicą. Jednak aby tam szukać inwestorów, trzeba być wyraźnie większą firmą. Dziś TT mógłby wejść na rynek podstawowy GPW, ale chce się z tym wstrzymać i przekonać, czy nie uda się od razu wejść na parkiet zagraniczny.

Świrski wskazuje, że TT zawsze pracował dla sektorów „ciężkich” jak energetyka, gaz, przemysł i cały czas to kontynuuje. Dołożył do tego farmację i ochronę zdrowia. To jest specjalizacja produktowa grupy. Znakiem rozpoznawczym TT będą nadal rozwiązania dla przemysłowych systemów odpowiedzialnych, działających w czasie rzeczywistym.