T-Mobile Polska wprowadził portfolio produktów w zakresie cyberbezpieczeństwa w Polsce jak m.in. system monitorowania 24/7, zapobieganie atakom hakerskim, czy monitoring sieci. Operator przede wszystkim chce zaoferować produkt małym i średnim przedsiębiorstwom (MSP), ponieważ wierzy że może być partnerem właśnie tych firm w budowaniu ich kompetencji cyfrowych, mówi w rozmowie z ISBnews.tv prezes T-Mobile Polska Andreas Maierhofer.

Bezpieczeństwo jest bardzo ważnym tematem w całej grupie Deutsche Telekom. Maierhofer zaznacza, że operator oferuje „mocno zabezpieczoną” sieć i wysokie standardy bezpieczeństwa danych klientów.

„Nauczyliśmy się bardzo dużo oraz pozyskaliśmy wiele ekspertyz w ramach Deutsche Telekom. Szukaliśmy ponadto nowego źródła przychodów i rozważaliśmy czy można zaoferować naszą ekspertyzę w kwestii cyberbezpieczeństwa w segmencie usług dla biznesu. Zauważyliśmy ogromny potencjał do wzrostu, ponieważ wzrost usług bezpieczeństwa idzie w parze z postępującą digitalizacją” – wskazuje szef T-Mobile Polska.