Bikershop od 25 lat prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną sprzętu sportowego, akcesoriów oraz odzieży sportowej, produkowanych przez światowych producentów rowerowych, narciarskich, snowboardowych oraz triathlonowych. Sprzęt pochodzi z kilkunastu krajów świata, z Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz z krajów europejskich.

Według prezesa spółki Stanisława Kwietnia dobre perspektywy dla rynku rowerowego, którego wzrost szacowany jest na 5-7% rocznie, powinny pozytywnie wpłynąć zarówno na obroty Bikershopu jak i atrakcyjność obligacji spółki. Atutem jest 6 specjalistycznych sklepów detalicznych z bogatym asortymentem i profesjonalną obsługą – w niektórych wartość zatowarowania sięga kilka milionów złotych.

Spółka poprzez emisję obligacji wchodzi na rynek kapitałowy, aby pozyskać środki na rozwój. Chce w ten sposób dywersyfikować źródła finansowania. W planach ma debiut na rynku głównym warszawskiej GPW.

„Mamy nadzieję, że zostanie to zaakceptowane przez klientów, którzy dostrzegą możliwość bezpiecznego inwestowania w naszą firmę” – mówi ISBnews.tv prezes Bikershopu.