„Gwint” nadal jest w początkowej fazie, mówi w rozmowie z ISBnews.tv prezes CD Projekt Adam Kiciński. Deweloper intensywnie pracuje nad tym, by gra “żyła” i zachęcała do codziennej aktywności. “Gwint” docelowo ma stać się całym serwisem, więc będzie cały czas rozwijany, wynika ze słów prezesa.

Jednym z najbliższych kroków w tym rozwoju jest „Throne Breaker” – fabularna, min. 15-godzinna rozgrywka w ramach „Gwinta”. Jej fabułę tworzą autorzy historii z „Wiedźmina III”, dlatego prezes jest spokojny o jej jakość. W ramach „Throne Breaker’a” będzie dostępnych 20 zupełnie nowych, unikalnych kart; inne będą specjalnie zmodyfikowane na potrzeby tej gry.

„Gwint” jest pierwszym dużym projektem typu multi-player, realizowanym przez konsorcjum spółek: GOG, zajmującej się cyfrową dystrybucją i CD Projekt RED, która jest odpowiedzialna za produkcję gier. Całą technologię, która łączy graczy z całego świata ze sobą, dostarcza GOG poprzez GOG Galaxy. Grupa traktuje ten projekt jako pierwszy duży krok na drodze szukania synergii pomiędzy GOG i RED-em i chce rozwijać model gier multiplayer, obok „Cyberpunk”. Funkcjonalności w GOG Galaxy będą cały czas rozbudowywane, zapowiedział prezes CD Projekt.